dsfsdfsdf
Created byAfik pirsum ©
מבצעים
מבצע השבוע

פנסיית חובה
תנאים מיוחדים למצטרפים

פוליסת נסיעות לחול
הפקה מהירה עם הנחה למזמינים
דרך האתר

 
מבצע ביטוח ריסקים

ביטוחי משכנתא מתחרים בכל הבנקים
שווה לבדוק הטבות נוספות

 
למה צריך ביטוח מקיף לרכב?
הביטוח המקיף נועד להגן עלינו בשני מקרים עיקריים: כאשר הרכב שלנו נפגע, או כשאנחנו פוגעים ברכב של מישהו אחר (צד ג'). בכל אחד מהמקרים האלה חברת הביטוח תפצה את הנפגעים, על פי תנאי הפוליסה.
 
 
 
מה כוללת פוליסת ביטוח מקיף לרכב?
חשוב לזכור שביטוח עושים למקרה של קטסטרופות, וכאשר מדובר ברכב הכוונה היא למקרה של טוטאל לוס, כלומר אובדן גמור של הרכב. שני האירועים השכיחים ביותר למצב של טוטאל לוס הם גניבה ותאונת דרכים קשה.
 
 
 
 
לפי הוראת הפיקוח על הביטוח, אובדן גמור של רכב הוא כאשר הרכב מאבד 60% מערכו. יש חברות המכירות בטוטאל לוס כאשר הוא מאבד 50% מערכו ולכן כדאי לבדוק לפני שחותמים על הפוליסה.
 
 
 
 
לכל פוליסת ביטוח לרכב יש פרק מרכזי הכולל את הביטוח המקיף וביטוח צד ג', ועליהם מתווספים רכיבים נוספים ורמות שונות של שירות. היום יכול המבוטח להחליט להסתפק בביטוח מקיף (כלומר ביטוח עבור נזקים שייגרמו לרכב שלו) או רק בביטוח צד ג' (נזקים שהוא יגרום לאחרים).
 
 
 
 
כך, אם עלות הרכב שלכם אינה גבוהה ואינכם חוששים שיגנבו אותו, אתם יכולים לחסוך בתשלום הביטוח המקיף. מובן שבמקרה של גניבה אין מי שיפצה אתכם, ובמקרה של תאונה תצטרכו לשלם את כל העלות. החיסכון יכול להגיע למאות שקלים.
 
 
 
 
ניתן לפרק את פוליסות הביטוח לרכב לרכיבים רבים יותר. כך, למשל, אפשר לרכוש ביטוח רק למקרה של גניבה או רק למקרה של תאונה ברכב. אם אתם סבורים שהרכב שלכם אינו מועד לגניבה אתם יכולים לוותר על הרכיב הזה של הביטוח ולהסתפק בביטוח מפני תאונות. גם כאן מדובר על חיסכון של מאות שקלים בשנה. מצד שני, כדאי לזכור שבישראל גונבים גם מכוניות ישנות (למשל סובארו שנת '96 היא להיט בקרב הגנבים) ומי שגונבים לו רכב ישן יכול לאבד 30-20 אלף ש"ח.
 
 
 
מה לא מכסה הביטוח?
הביטוח לא מכסה קלקולים מכניים ושחיקה שוטפת של הרכב. כלומר בכל פעם שאנחנו מכניסים את האוטו למוסך כי משהו התקלקל או נשחק, חברת הביטוח לא משלמת על התיקון.
 
 
 
מוסך הסדר או אחר?
כיום אין חובה לתקן רכב שנפגע בתאונה דווקא במוסך הסדר (מוסך הקשור עם חברת הביטוח) ואתם יכולים לבחור את המוסך בעצמכם. ההבדל הוא בגובה ההשתתפות העצמית. ההשתתפות העצמית על תיקון במוסך הסדר נמוכה בכמה מאות שקלים 300-100) ש"ח) מההשתתפות העצמית במוסר שאינו כלול בהסדר.
 
 
 
 
בכל מקרה כדאי לבדוק האם לחברת הביטוח יש מוסכי הסדר של כל יבואניות הרכב והאם הם אחראים גם לספק לתיקון חלפים מקוריים לרכב.
 
 
 
 
חשוב גם לבדוק בפוליסה מתי תקבלו את הפיצוי מחברת הביטוח אם מסרתם את המכונית לטיפול במוסך. אמנת השירות של הפיקוח על הביטוח קובעת כי החברה צריכה להשיב את הכסף תוך 30 ימי עבודה, אבל יש חברות שמתחייבות להחזיר את הכסף תוך שבועיים.
 
 
 
איך אפשר להקטין את ההוצאה?
כל פוליסה כוללת תוספות לביטוח, מעבר לביטוח הבסיסי, שחברת הביטוח מאפשרת לכם לקבל בתמורה לפרמיה נוספת. תעשו חשבון האם אתם זקוקים לביטוח חפצים אישיים או ביטוח שמשות, או שאפשר לוותר על זה ולחסוך.
 
 
 
התוספות הנפוצות
שירותי גרר: אם המכונית שלכם תיתקע חברת הביטוח תשלח על חשבונה מישהו שיגרור את הרכב למוסך. ביטוח שירותי גרירה נחשב ל„שירות עוגן", כלומר שירות שכמעט כל המבוטחים לא מוותרים עליו ומוכנים לשלם את תוספת הפרמיה. על פי הסטטיסטיקה, 90% מהמבוטחים עושים גם ביטוח גרירה.
 
 
 
 
כמה חוסכים: אם אתם מכירים מישהו שיהיה מוכן לגרור בחינם את המכונית שלכם אם תיתקעו במעלה הדרך לירושלים, אתם יכולים לוותר על הביטוח הזה ולחסוך 180-150 ש''ח
 
 
 
 
שברי שמשות: הביטוח הבסיסי אינו כולל נזק שעלול להיגרם למכונית שלכם אם מישהו יחליט להשליך אבן על השמשה ולנפץ אותה. אבל מאחר שעלות תיקון השמשה מגיעה למאות שקלים, 85% מהמבוטחים עושים ביטוח כזה.
 
 
 
 
כמה חוסכים: אם מוותרים על ביטוח שמשות אפשר לחסוך 150-100 ש"ח.
 
 
 
 
ביטוח רדיו דיסק: מי ששבר לכם את השמשה בסעיף הקודם עשה זאת ככל הנראה כדי לגנוב את הרדיו דיסק. עלותו הממוצעת של מכשיר כזה היא 1,500-400 ש"ח ואם לא תבטחו אותו ההוצאה תיפול עליכם. עם זאת 90% מהמבוטחים רוכשים ביטוח למערכת הרדיו דיסק, המבטיח להם פיצוי במקרה שהרדיו ייגנב מהרכב.
 
 
 
 
כמה חוסכים: אם אתם חושבים שלא יגנבו לכם את הרדיו דיסק כי בלתי אפשרי להוציא אותו מהאוטו או שהוא פשוט וזול מדי תוכלו לחסוך 150-70 ש"ח. שירות :VIP במקרה של תאונה יגיע אליכם יחד עם הגרר גם נציג של חברת הביטוח וילווה את הרכב למוסך ואילו אתם תחזרו הביתה או לעבודה במונית על חשבון חברת הביטוח. השירות הזה כדאי למי שלא יכול לוותר על חצי יום עבודה כדי לבלות אותו במוסך עם המכונית.
 
 
 
 
כמה חוסכים: ויתור על הסעיף יחסוך לכם 50-30 ש"ח.
 
 
 
 
פול סרביס: שירות המיועד למפונקים, עצלנים או כאלה שאין להם זמן. נציג של חברת הביטוח דואג לקחת במקומכם את המכונית לטסט השנתי ולטיפול עשרת אלפים. עולה כמה עשרות שקלים, ובחברות מסוימות מציעים אותו חינם לנשים.
 
 
 
 
כמה חוסכים: אם השירות הזה מיותר לכם תוכלו לחסוך 50-30 ש"ח.
 
 
 
 
רכב חלופי: הפוליסה מאפשרת לכם לקבל רכב חלופי במקרה של תאונה. ישנן חברות בהן ניתן לבחור שהרכב החלופי יגיע אליכם מיד וישנן חברות שבהן הרכב החלופי מגיע אחרי 24 שעות או 48 שעות. לכל אפשרות יש עלות שונה. ככל שהרכב מגיע מהר יותר, עלות הביטוח תהיה גבוהה יותר. יש חברות המציעות לכם פיצוי כספי (כ100- ש"ח על כל יום שהרכב במוסך) או הנחה בהשתתפות העצמית אם אתם מוותרים על רכב חלופי.
 
 
 
 
כמה חוסכים: לא אחת אנשים לא צריכים רכב חלופי במקרה שהאוטו במוסך, למשל כי יש להם במשפחה שתי מכוניות והם יכולים להשתמש במכונית השנייה. אם תוותרו על האופציה הזו תחסכו 100-80 ש"ח.
 
 
 
עוד דרכים לחסוך
נהג צעיר: נהגים צעירים (עד גיל (24 מעורבים בתאונות פי 2.5 מהממוצע באוכלוסייה ולכן אם תודיעו לחברת הביטוח שאין לכם נהג צעיר במכונית תוכלו לחסוך בפרמיה השנתית.
 
 
 
 
50 פלוס: על פי הסטטיסטיקה, נהגים בני 50 פלוס מועדים פחות לתאונות ולכן בחברות מסוימות יציעו להם יקבלו הנחה של 20%-30% בביטוח הרכב.
 
 
 
 
נשים: יש חברות ביטוח המציעות הנחה של 35%-25% לנשים בביטוח הרכב משום שנשים, בניגוד לדימוי הפופולרי, מעורבות פחות בתאונות. היעדר תביעות: אם תציגו לחברת הביטוח אישור שלא היו תביעות בשלוש השנים הקודמות תזכו להנחה של 500 עד 1000 ש"ח.
 
 
ביטוח רכב הפניקס